Ο Ναυτικός Όμιλος Αργοστολίου στο Παμπεριφερειακό Πρωτάθλημα Κολύμβησης Κατηγοριών (13-17 ετών) στο Αγρίνιο (εικόνες)

15 ιδέες για έξυπνα δώρα τεχνολογίας για κάθε ηλικία που θα ενθουσιάσουν – Θα τα βρείτε και στο Αργοστόλι

spot_img

Ο Ναυτικός  Όμιλος Αργοστολίου σας ενημερώνει ότι στις 05/11/202  η  ομάδα κολύμβησης  συμμετείχε στο Παμπεριφερειακό Πρωτάθλημα Κολύμβησης Κατηγοριών (13-17 ετών)  στο Αγρίνιο.

Σε αυτούς τους αγώνες συμμετείχαν δύο Περιφέρειες (Πελοποννήσου και Ιωαννίνων) με 19 σωματεία και συνολικά 450 κολυμβητές και κολυμβήτριες. Να διευκρινίσουμε ότι παράλληλα διεξήχθησαν οι ίδιοι αγώνες σε άλλες τρεις Περιφέρειες της Ελλάδος.

Η ομάδα μας αποτελούμενη από 11 κολυμβητές-τριες , πραγατοποιώντας εξαιρετικές επιδόσεις εκ των οποίων 38 ατομικά ρεκόρ σε 41 συμμετοχές όπως επίσης και 35 θέσεις στην πρώτη τριάδα κάθε αγωνίσματος. Όπως λέει και το ρητό “ τα αγαθά κόποις κτώνται”, έτσι και η ομάδα μας έδειξε το αποτέλεσμα της δουλειάς που γίνεται στο νησί μας.

Αξίζουν λοιπόν πολλά συγχαρητήρια στους αθλητές μας , στους γονείς, αλλά προπαντώς στους προπονητές μας. 

SMARTWATCHES ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ - Βρείτε τα στο κατάστημα MySystemLand στο Αργοστόλι
Προμηθευτείτε προαιρετικά και την SIM κάρτα

Ακολουθούν αναλυτικά οι συμμετοχές ανά αγώνισμα και κατηγορία 

Κατηγορία Εφήβων

Μαρτσέλος Γεράσιμος : 1ος στα 100μ. ελεύθερο με χρόνο 55.56,  2ος στα 50μ. πεταλούδα με χρόνο 26.92, κα 1ος στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 24.51 (χρόνος που τον κατατάσσει 3ο σε όλες τις Περιφέρειες) .    

Κατηγορία Παίδων

Πετράτος Σταύρος- Αναστάσιος : 2ος στα 200μ. πεταλούδα με χρόνο 02.22.24, 2ος στα 100μ. πεταλούδα με χρόνο 01.03.65,  2ος στα 50μ. πεταλούδα με χρόνο 29.04 και 2ος στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 26.99.

Παππάς Θανάση : 3ος στα 50μ. ύπτιο με χρόνο 34.11 , 3ος στα 100μ. ύπτιο  με χρόνο 01.13.39, 4ος στα 100μ. ελεύθερο με χρόνο 01.02.53 και 6ος στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 28.93.

Κρεμμύδας Παύλος :  7ος στα 50μ. πρόσθιο με χρόνο 52.94, 11ος στα 100μ. ελεύθερο με χρόνο 01.29.26 και 13ος στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 37.94.

Μοσχόπουλος Κυριάκος : 3ος στα 200μ. πρόσθιο με χρόνο 0318.50,  3ος στα 100μ. πρόσθιο με χρόνο 01.29.36,  3ος στα 50μ. πρόσθιο με χρόνο 40.05 και 9ος στα 100μ. ελεύθερο με χρόνο 01.13.94.

Κατηγορία Παμπαίδων Α

Φισφής Νικόλαος : 3ος στα 100μ. ύπτιο με χρόνο 01.19.72, 3ος στα 50μ. ύπτιο με χρόνο 37.10,  9ος στα 100μ. ελεύθερο με χρόνο 01.08.15 και 7ος στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 31.98.

Κυριακάτος Άγγελος- Φράνσις :  10ος στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 34.75 και  11ος στα 100μ. ελεύθερο με χρόνο 01.21.38.

Κατηγορία Κορασίδων

Σαραντοπούλου Μαρία : 3η στα 200μ. πρόσθιο με χρόνο 03.12.64, 4η στα 50μ. πρόσθιο με χρόνο 41.17 , 4η στα 100μ. πρόσθιο με χρόνο 01.30.93  και 6η στα 100μ. ελεύθερο με χρόνο 01.10.68 .

Κατηγορία Παγκορασίδων Α

Κοκκόση Διονυσία : 3η στα  50μ. ύπτιο με χρόνο 37.65, 3η στα 100μ. ύπτιο με χρόνο 01.20.24,  3η στα 200μ. ελεύθερο με χρόνο 02.32.68  και 4η στα 100μ. ελεύθερο με χρόνο 01.10.98.

Παγουλάτου Χαραλαμπία : 5η στα 50μ. ύπτιο με χρόνο 42.52, 5η στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 36.61 7η στα 200μ. ελεύθερο με χρόνο  02.56.91,  και 10η στα 100μ ελέυθερο με χρόνο 01.20.53.

Κατηγορία Παγκορασίδων Β

Καγκάδη Σοφία : 3η στα 200μ. ελεύθερο με χρόνο 02.23.52, 3η στα 100μ. ελεύθερο με χρόνο 01.07.26, 4η στα 50μ. ελεύθερο με χρόνο 31.15 και 2η στα 50μ. πεταλούδα με χρόνο 32.81,  (χρόνος που την κατατάσσει 3η σε όλες τις Περιφέρειες) .    

Επίσης στους αγώνες αυτούς πραγματοποιήθηκαν σκυταλοδρομίες ανά Περιφέρεια (Πελοποννήσου) μικτές ανά σωματεία ,  με τους καλύτερους χρόνους σε κάθε κατηγορία. Έτσι πολλοί από τους αθλητές – τριες μας έλεβαν μέρος σε αυτές και κατάκτησαν τις παρακάτω θέσεις:

Κοκκόση Διονυσία : 2η στην 4Χ50 μικτή ομαδική mixed, 2η στην 4Χ50 μικτή ομαδική Παγκορασίδων Α.

Καγκάδη Σοφία : 1η στην 4Χ50 μικτή ομαδική Παγκορασίδων Α , 3η στην 4Χ50 μικτή ομαδική mixed.

Παππάς Θανάση : 1ος στα 4Χ50 μικτή ομαδική Παίδων και 2ος στην 4Χ50 ελεύθερο mixed.

Πετράτος Σταύρος- Αναστάσιος: 2ος στην 4Χ50 ελεύθερο mixed.

Παγουλάτου Χαρά : 1η στα 4Χ50 μικτή ομαδική Παγκ. Α , 3η στα 4Χ50 μικτή ομαδική

Σαραντοπούλου Μαρία : 2η στα 4Χ50 μικτή ομαδική Κορασίδων, 3η στα 4Χ50 ελεύθερο Κορασίδων

Φισφής Νικόλαος : 3ος στα 4Χ50 ελεύθερο Παγκορασίδων Α

Μοσχόπουλος Κυριάκος : 3ος στα 4Χ50 ελεύθερο Παίδων

Κρεμμύδας Παύλος : 3ος στα 4Χ50 ελεύθερο Παίδων.

ΑΠΟ ΤΟ Ν.Ο.ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ

Ακολουθήστε το Kefalonia Life στο Google News για όλες τις τελευταίες ειδήσεις

spot_img

Κλείσε τα ακτοπλοϊκά σου εισιτήρια τώρα online

spot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
spot_img

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

spot_img
spot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img